20 טיפים לטיול מהנה (וכשר) ביער השחור | אושרית סויסה

♦ נושאים שמוזכרים בפוסט ♦

טוב,אז סופסוף החלטתי לכתוב סיכום…..
נסענו ליער לפני חודש, מה – 16.06-26.06 – תאריכים פשוט מושלמים! היער לא היה עמוס בכלל, לא היו תורים בשום מקום והעלויות כמובן יחסית יותר נמוכות מאשר בקיץ.☀

ועכשיו לעיקר,
לא אכתוב כאן מה עשינו בכל יום, יש המווון פוסטים כאלה, אצרף את סיכום הטיול שלנו למי שמעוניין. אני אכתוב בעיקר תובנות מהטיול.
אתחיל בתודה לטל ומורן שהביאוני עד הלום, הידע והעזרה שלכם שווים זהב. לא היה לי מושג אפילו איך מזמינים טיסה ואת כל הידע לקחתי בעיקר מהקבוצה וממענה לשאלות -אז שוב תודה.
הרכב – שני הורים -שני מתבגרים 15 ו-12,ילדה בת 6 ותינוקת בת שנה, יחד עם משפחה נוספת-זוג ושלוש בנות – 12,9,6.

טסנו לבאדן באדן עם ריינאייר – ממליצה להזמין מראש כרטיסים , אני קצת התעכבתי עם זה ועלה לי 1550 יורו ל-11 יום כולל טרולי לכל אחד ו3 מזוודות של 20 ק"ג. על התינוקת משלמים רק 60 יורו וניתן לקחת כיסא תינוק (דחפתי עליו את הבוסטר של הילדה בת 6-לא שמו לב) ועגלה. בנוסף, ניתן לקחת גם תיק 5 קילו לטיסה עבור הילדה.

אוכל – אנחנו שומרי כשרות ,ולכן לקחנו מזוודה אחת עם אוכל. לקחתי מהארץ שניצלים קפואים, שניצל טבעול וכד' (סליחה טל 🙂 ), לא בדקו אותנו ביציאה מהארץ, בנוסף לקחנו פתיתים, חטיפים, לחמית , שימורים וכד'. ניתן לקנות המון מוצרים בסופרמרקט בגרמניה, אפשר להוריד חוברת צוהר לגבי כשרות, רשמתי באחד הפוסטים בקבוצה רשימה מפורטת של מה ניתן לקנות שם.

השדה בבאדן קטן ,יצאנו ממש מהר וניגשנו לשלמה סיקסט לקחת את הרכב. 2660 ש"ח משלמה סיקסט לרכב 7 מקומות. קיבלנו פולקסווגן שרן רכב דיזל. אין צורך במדבקת זיהום-רכבים חדשים.

התכנון הוא ראשון עד שישי אצל מיכאלה בטודנאו, שישי-שבת בדירה בשטרסבורג, ראשון עד רביעי-דירה בשוונאו-15 דקות מפארק אירופה, 45 דקות מבאדן באדן.

ימי א' הכל סגור! אי אפשר לקנות כלום אפילו בסופרמרקט.

מגלשות טודנאו – מושלם! כל יום התחלנו שם, נפתח בעשר בבוקר.

רוונשלוכט – אין צורך לעשות את כל המסלול, ממש מיותר, ללכת עד נקודה מסוימת ואז פשוט כשמתעייפים לחזור חזרה. לא מתאים לעגלות,תינוקות חייבים מנשא.

פארק שטיינואסן – מושלם, ארבע שעות לפחות לכל הגילאים.

מתחם פאנדורנה – פארק חיצוני לא ניתן לשריין מקום עם כרטיס אדום, פשוט מגיעים. פארק פנימי יש שלוש אפשרויות, מי שהיה בחיצוני לא יכול להיות בחבלים בפנימי – לדעתי סתם מיותר.

מפלי הריין – לא משנה מאיזה צד מגיעים, פשוט לוקחים סירה אדומה מצד אחד לשני (כלולה בכרטיס של הסירה הכחולה)

שפהאוזן – יש בית קפה שהאוכל בו כשר, מופיע בחוברת, מומלץ מאוד.

אי הפרחים – לא עפנו יותר מדי, חביב.

אקווה פאן וספאסס פארק – ממש ממש מיותר! אקווה פאן קפוא ומגלשה אחת עלובה (באד פרדייז פי מיליון יותר כיף) וספאסס פארק משעמם נורא. עדיף היה לחזור לשטיינוואסן שוב, הילדים נהנו שם הרבה יותר.

חבל אלזס – אין הרבה מה לעשות בקלומר, ילדים פחות מתחברים לנוף.
הר הקופים – נחמד לאללה למי שלא מתכוון ללכת לווגאל פארק.
שטרסבורג ממש יפה, היינו שם בשבת בלב הקהילה – מתאים מאוד לדתיים, דירה מעולה. אחד המקומיים לקח אותנו לטייל ברגל בפטיט פרנס-מהמם!
ניתן להצטייד באוכל כשר – סופרמרקט פתוח עד חמש ביום שישי, ובימי ראשון חנויות של יהודים פתוחות עד אחת.

פארק אירופה -וואו ושוב פעם וואו! 
בחיים לא עליתי על מתקנים בסופרלנד.
עד אחת בצהריים רק טיילתי עם הילדים הקטנים ואז החלטתי לא להפסיד את ההזדמנות. ממליצה מאוד לא לוותר ולעלות על המתקנים גם אם נראה קצת מפחיד, חוויה ענקית.
נעזרנו בבייבי פאס-לפני העליה מבקשים מהאחראי על המתקן כרטיס, מישהו אחד עולה ,וכשהוא יורד הוא נשאר עם התינוק והשני יכול לעלות למתקן ללא תור! עם מישהו נוסף (ילד שרוצה סיבוב נוסף …).
ממליצה לקנות כרטיס שחור באתר, הכי נוח. הדפסתי וסגרתי עניין, חניה שילמנו כשנכנסנו יש עמדות לתשלום באשראי, אין תור.

שופינג – אאוטלט רופנהיים סבבה לאללה!

ואי אפשר בלי קרציות – קניתי בבית מרקחת שם תרסיס, יש מיוחד לתינוקות, ריססנו ידיים ועורף, לבשנו מכנס ארוך עם גרביים כשטיילנו בשטח.

היה טיול מוווושלם, פעם ראשונה כמשפחה יחד בחו"ל, כיף גדול.

לסיכום, טיפ הכי חשוב, זה לא מרתון, לא חייב לעשות מיליון אטרקציות, תכינו רשימה לכל יום ותבחרו מה מתאים לכם בהתאם לעייפות/מצברוח/זמן .
תהנווווווווו


התוכן בעמוד זה הועלה נכתב באדיבות רבה על-ידי גולשי האתר למטרת שיתוף החומר ועזרה למטיילים אחרים.
ייתכן וסביר כי במהלך הזמן השתנו שעות פתיחה, מחירים ופרטי מידע אחרים, ועל הקורא לבדוק אותם לפני השימוש בהם.
השימוש במידע מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר.
לשליחת סיפור הטיול שלכם לחצו כאן.
טיול נעים!
  Subscribe  
Notify of
לירן

תודה על הטיפים, האם תוכלי לציין את הדירה שהתארחתם בשבת?