שלושה ימים מהנים ביער השחור | המסלול והטיפים של משפחת עמית

♦ נושאים שמוזכרים בפוסט ♦

זו היתה נסיעה ספונטנית שהחלטנו עליה כשבוע לפני הנסיעה.
אני והבן הצעיר הצטרפנו בסוף נסיעת עסקים של בעלי בטיסתו חזרה לארץ עם קונשקן בפרנקפורט .

בתכנון המקורי היה מסלול (מלמטייל) מפרנקפורט לציריך דרך מספר ערים ועיירות.
בפועל צרפנו את הבן הצעיר (מתבגר בן 13) והבנתי שהמסלול המומלץ איננו מתאים לו והחלטתי למקד את הטיול ביער השחור.
נכנסתי לקבוצה המדהימה  ולאתר של טל ומורן ונפעמתי מריבוי האינפורמציה. לעיתים קצת התבלבלתי מהשפע והתקשיתי להחליט מה גם שבגלל הדרך מפרנקפורט היו לנו למעשה רק שלושה ימים ביער השחור.

נחתנו ביום א' 11/8 בפרנקפורט ונסענו לפי המסלול המקורי להיידלברג לישון שם ולהמשיך למחרת.
התכנון המקורי היה לעשות סיור קצר. בפועל, בילינו שם חצי יום בגלל היופי: מקסים, הרכבת (כמו כרמלית) למבצר חמודה והמבצר מדהים וצופה על הנהר (במדרחוב קנינו בחנות ספורט חולצה ומעיל קל לנער). בתכנון היה עצירה ב Karlsruhe לקניות אבל מקוצר הזמן המשכנו ישר לבאדן לבאדן (עצירה קצרצרה בדקתלון), טיול  קצר וארוחה בבאדן באדן היפה ומשם ללא עצירות נוספות (גשם, מאוחר) לבית ההארחה בפלדברג Behabühl.

12/8 

למרות ההמלצות לא הצלחנו להגיע מספיק מוקדם לטודנאו אז באמת חיכינו למעלה משעה, היה קצת קר אבל הנוף המדהים העביר את הזמן. לאחר הירידה הכיפית המשכנו רגלית לעיירה ועלינו רגלית למפל וגם חזרה. טיול מקסים וקצת מאתגר.

את הטיול סיימנו בסביבות 15:30, אכלנו במסעדה האיטלקית בטודנאו. לפארק החבלים הפתוח כבר לא יכולנו להכנס אבל הגענו למתחם הסגור ועשינו מספר מסלולים (לא קלים בכלל). משם נסענו לבאדפרדייז שהפתיע אותי מאד.
לא הבנתי מכל ההמלצות כאן שזה ממש פארק מים. הבן ואני נהננו מאד ברוב המגלשות (אני פחדתי מהנפילה החופשית אבל הוא עשה אותה שלוש פעמים). למרות ההתחלה המאוחרת יחסית הספקנו הרבה וניצלנו לא רע את הכרטיס האדום.

13/8

החלטנו שלא כמו רבים פה לחזור על אטרקציות בגלל הכרטיס האדום. זמננו קצר ורצינו לנצל עוד דברים ולא להיות במירוץ עם הזמן ואחרי האטרקציות. בכל זאת חופש, חלקנו לא ממשכימי הקום וזו לא טירונות.

נסענו להתנסות בירי חץ וקשת (כרטיס אדום, התקשרתי בבוקר לתאם, אמרו להגיע בעשר).
משם נסענו להזמין מקום בפארק החבלים הפתוח בפלדברג. רצינו לקבל מקום ב 15:30 כדי להספיק לטייל בערוץ ראוונה אבל איפשרו לנו רק ב 14:30 (עם דרישה בעברית 🤣להגיע ב 14:15). בזמן שנשאר (שלא הספיק לראוונה) החלטנו לעלות רגלית לתחנת הרכבל העליונה של פלדברג, טיול חביב, מאתגר קצת עם נוף מדהים ואת הירידה עשינו כבר ברכבל (כרטיס אדום).

נכנסנו לפארק החבלים עם המדריכים וההוראות בעברית, שהיו קשוחים מאד ומקצועיים.
בהמלצתם התחלנו עם המסלול התכלת שמתואר כקל אבל לטעמנו היה לא קל, ודי מלחיץ. המתבגר עשה אותו יחסית בקלות והמשיך למסלול הכחול אבל המדריך דרש שאנחנו נתלווה אליו.. (לפחות איפשר לו לסיים מאחר שאנחנו כבר פחדנו לעלות למסלולים הקשים יותר). וזה משהו שצריך לקחת בחשבון .
ילד מתחת לגיל 14 חייב להיות עם המשפחה. הבן שלי כמעט בן 14 וחובב אקסטרים ולא חשבנו לבלף עם הגיל ולכן לא היה יכול לעשות מסלולים קשים יותר. יחד עם זאת אחרי יומיים של אקסטרים זה הספיק לו ולכן ניצלנו בדיוק את השעה שניתנה לנו בכרטיס.

מהפארק נסענו לטיטיזי להרגע קצת בשיט פדלים על האגם ומשם למסעדה מקסימה gasthaus Heiligenbrunnen הנמצאת במיקום נהדר עם נוף מדהים.

15/8 יום אחרון היום היחיד שבו היה קר וגשום

התכנון היה לנסוע מוקדם למגלשות אבל היה צורך לצאת מהמלון עד עשר והחלטנו לא להשתגע. נסענו ל-Spass park להתנסות בסגווי ועוד פעילויות חמודות גלישה עם אבוב, כדור סומו ומשחקי עץ (גם כאן מגבלת גיל 16 ומעלה בסגווי ויש הקפדה).
מזג האוויר התקרר והתחיל גשם. בתכנון היה לנסוע להחזיר את הכרטיס ולהמשיך לאגם קונסטנץ ולריין אבל החלטנו להשאר באזור וללכת למרחצאות. אבל, וכאן ההמלצה שלי והחידוש – לא לבד פרדייז אלא למרחצאות Revital bad radon.
מקום קטן, רגוע ולא המוני. כשהגענו נדרשנו לחכות משום שהם מקפידים על כך שלא יהיה עמוס מדי.
במקום: בריכה מקורה היוצאת לבריכה חיצונית המשקיפה על נוף מדהים, יחד עם הקור והגשם היתה חוויה נפלאה (ויותר התאימה לנו בשלב זה) בעלי גם חווה את מתחם הסאונות ונהנה מכל רגע (מגיל 16 ומעלה, ובדיעבד עירום- הוא ומספר תיירים נשארו לבושים😜). בנוסף יש גם ג׳קוזי נעים. (שעתיים עם כרטיס אדום, תוספת 5 אירו למתחם הסאונות).

לא היו ישראלים בכלל (שכנראה גדשו את באד פרדייז) בהחלט מומלץ גם לקטנים.

בקרבת המתחם יש מפלים נסתרים שיש אליהם מסלול הליכה של קילומטר – מפלי מנצנשוואד (יש ימים מסוימים שבערב יש שם תאורה אבל לא ביום חמישי).
היה מקסים!
כתובת: Hinterdorfstraße 58, 79837 St. Blasien
סיימנו בדיוק כשהתחיל גשם שוטף.

בזמן שנותר נסענו להחזיר את הכרטיס האדום, אכלנו  במסעדת אדלר הקרובה לבית ההארחה שלנו (טעים, מיוחד אך יקר) ומשם ישירות לשדה התעופה בציריך (שעה ורבע בדרך יפה , מעבר גבול ללא ביקורת גבולות ליד נהר הריין).

וכעת בטיסה לארץ.

מספר תובנות ודגשים:

  • מזג אוויר – למרות שהיה כתוב קר וגשום בפועל רק היום יום חמישי היה גשום (וביום ראשון בערב רק בדרך מבאדן באדן לפלדברג). מזג האוויר היה נפלא קריר בבוקר, חמים נעים בצהריים, וקר בערב. בגדים – מכנס ארוך חולצה קצרה וסווטשירט כדאי שיהיו גם מעילי גשם או מעילים קצת יותר עבים למקרה הצורך.
  • קרציות – לא נתקלנו , נמרחנו פעם אחת בטיול הרגלי למפלי טודנאו.
  • כרטיס אדום – נפלא אבל מהסיפורים שקראתי כאן אנשים נמצאים במירוץ לנצל אותו וחוזרים על חלק מהאטרקציות שוב ושוב לדעתי זה מוריד מהחוויה, גורם לחופשה להראות כטירונות ויש מקומות שלא מגיעים אליהם (אולי כי לנו היה מעט זמן זה לא התאים).
    בנוסף, היה לנו חשוב לשלב מסלולי הליכה וזה יש בכל מקום ולאו דווקא במסלולים המומלצים כאן. תמיד אפשר לבחור באופן ספונטני איזשהו מסלול וללכת בו. בתור רצה יצאתי לי פעמיים לרוץ בבוקר ליד המלון בכל פעם לכיוון אחר ונהנתי מכל רגע.
  • חברת השכרה – הרץ רכב נהדר וחכם שמאפשר חיבור של הטלפון וכל הממשק של הטלפון נמצא על המסך , ניווט עם Google maps.
    היתה גם תוכנת ניווט ברכב שגם היתה מצוינת ודוברת אנגלית. הבעיה היתה כשנדלקה לנו נורת חיווי של כרית אוויר לא הצלחנו למרות זמן המתנה ארוך להגיע לשירות (למרות שנאמר 24/7 ובהקלטה נאמר שכבר יענו) למזלנו לא היינו צריכים והכל עבר בשלום.
  • אוכל – אכלנו ארוחת בוקר (נחמדה וצנועה יחסית) במלון וארוחת ערב (או צהריים מאוחרת) במסעדה. לרוב זה הספיק .
  • פארק אירופה – אמנם הכי מתאים לבן ה 13 אבל בחרנו לא ל״בזבז״ יום עליו כשיש לנו רק 3 ימים באזור. היינו לפני שנים שהיה קטן, מניחה שעוד נחזור אבל בהרכב יותר צעיר שיהיה לו כיף יותר יחד עם בני גילו ולא רק ״זקנים ופחדנים״😜 כמונו (ויחסית היינו אמיצים💪).

ובאופן כללי אחלה יעד לטיול, יש הרבה מה לעשות, הכל כל כך יפה ומזג אוויר נפלא. הגרמנים אדיבים בדרך כלל.

נקודה חשובה ואחרונה לגבי שדה התעופה בציריך – אם אתם לא שולחים מזוודה ומעלים למטוס טרולי גם כשהנוזלים מתחת ל-100 מ"ל הם חייבים להכנס לשקית סגורה ורק אחת לבן אדם. לא ידענו את זה וזה עשה לנו קצת בעיות.


התוכן בעמוד זה הועלה נכתב באדיבות רבה על-ידי גולשי האתר למטרת שיתוף החומר ועזרה למטיילים אחרים.
ייתכן וסביר כי במהלך הזמן השתנו שעות פתיחה, מחירים ופרטי מידע אחרים, ועל הקורא לבדוק אותם לפני השימוש בהם.
השימוש במידע מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר.
לשליחת סיפור הטיול שלכם לחצו כאן.
טיול נעים!
  Subscribe  
Notify of