טיול משפחתי לאלזס וליער השחור | סבטלנה יאדגרוב

♦ נושאים שמוזכרים בפוסט ♦

באמצע יוני טסנו לטיול בן 12 ימים , זוג + 3 ילדים בגילאי 13,5,2.
מדובר בטיול הראשון שלנו בהרכב מלא והיו לא מעט חששות לפני הטיול אבל בזכות טל וחברי הקבוצה קיבלנו כל כך הרבה מידע וטיפים שהכל עבר מצויין ולצערי גם אני כבר בצד ה"מסכמים " 🙂

 

תכנון

לפני הטיול בניתי מסלול מאוד מפורט הכולל מקומות, כתובות, שעות פעילות עלויות וכו'.
המסלול היה קצת עמוס אך מראש ידענו שלא נספיק הכל, שינינו, הוספנו, ויתרנו אבל התכנון עזר לנו למזער נסיעות וסיבובים מיותרים, לדעתי זה חובה במיוחד כשנוסעים עם ילדים ועוד עם הפרש גילאים כמו שלנו.

טיסות

הזמנו טיסות של איזיג'ט לליון, בצרפת, גם בגלל המחיר הנמוך וגם כי ידענו מראש שנרצה לבלות בצרפת יותר מיום יומיים המקובלים, החלטה שלא התחרטתי עליה אפילו לרגע אחד. הנסיעה מליון לחבל אלזס בכביש מהיר הוא כ-4 שעות.
 

רכב

הזמנו דרך אופרן רכב מקטגוריה של סיטרואן פיקסו ידני 7 מקומות, בפועל קיבלנו רנו אספייס, אוטומט, 7 מקומות עם גי פי אס. בדיעבד, היה לנו מזל כי לא מבינה איך אפשר לנהוג ביער השחור וגם בצרפת ברכב ידני .
כמה טיפים לנהיגה ביער השחור וצרפת:
-הכבישים מפותלים, לפעמים צרים ומהירות המותרת משתנה בתדירות גבוהה מאוד.
-יש רחובות בתוך פרייבורג שנהיגה מותרת שם 20 קמ"ש וקשה מאוד להיצמד למהירות המותרת.
-לאורך הטיול מי שישב ליד הנהג הקפיד לשים לב למהירות ולהעיר לבעלי כשהיה עובר אותה וגם לשים לב שפונים במקום הנכון או יוצאים ביציאה הנכונה כי כל פניה לא נכונה יכולה להוסיף לנסיעה שלכם דקות ארוכות מיותרות.
-הנהגים המקומיים נוסעים מהר יותר ועוקפים , לא להתרגש! מי ששוכר רכב גדול, הימנעו מכניסה לחניונים מקורים הם מאוד צרים.

 

לינה

את הלילה הראשון והאחרון סגרנו במלון דירות בליון, Résidence Hôtelière Temporim Cité Internationale.
מלון נקי , דירות מאובזרות, ממוקם במתחם עם כמה מסעדות.
 

3 לילות הבאים סגרנו בקתת עץ בעיירה La bresse . עיירה/כפר נמצאת כ40 דקות מקולמר, 30 דקות ממולאוז ו10 דקות מאגם גררדמר. לה ברס נמצאת על ההרים ויש בסביבה כמה רכבלים ואתרי סקי , אגמים ונופים מאוד יפים .

6 לילות ביער השחור הזמנו בבית של מיכאלה, Schwarzwaldmädel, מקום מושלם לדעתי. מיקום טוב, בפנסיון יש בריכה שפתוחה עד 20:30, הדירות מאוד נקיות ומאובזרות ויש אפשרות לעשות כביסה. אנחנו הזמנו דירת גן עם חדר שינה אחד אבל הדירה מספיק גדולה ומספיקה לחלוטין למשפחה בת 5 נפשות.

 
היום הראשון:
נחיתה, קבלת רכב והגעה למלון. יציאה לארוחת ערב במסעדה במתחם.
 
היום השני:
יצאנו בבוקר לטיול בפארק שצמוד למלון Le parc de la Tête d'Or, פארק גדול עם מתקנים לילדים,סנאים שמתרוצצים, רכבת, אגם, שייט וגן חיות קטן עם כניסה חינם. טיילנו כ3 שעות ועברנו לא יותר מחצי הפארק.
לקראת הצהריים יצאנו לכיוון חבל אלזס. לבקשתי לא נסענו בכבישים מהירים אלא צדדיים והדרך הייתה מהממת.
לחבל אלזס הגענו רק בערב כי עם כמה עצירות וקניות בסופר הנסיעה התארכה ל-7 שעות אך לא הרגשנו את הקושי ( אפילו שהיו 3 ילדים ברכב).
 
היום השלישי:
בבוקר יצאנו לטיול בקולמר. לטעמי הדרך אליה וכל מה סביבה יותר יפה. אחרי 3 שעות שכללו גם מזרקות מים לקטנים וארוחת צהריים יצאנו לקניות ואיזור תעשייה של Henessy ליד קולמר , יש שם מרכז עם כמה חנויות כולל חנות צעצועים גדולה . בדרך לבית עברנו במקרה ליד אגם La blanc , אגם מאוד יפה עם תצפית ובית קפה לידו . יש אפשרות לרדת לשפת האגם אך לא לשחות בו .
 
היום הרביעי:
היום שהתחיל עם חששות בגלל מזג האוויר, ירד גשם כמעט כל היום, התברר כיום הכי כייפי, הגשם בכלל לא הפריע.
יצאנו לטירה Haut-Koenigsbourg. הטירה מאוד יפה ומעניינת, העברנו בה כ-3 שעות ואחריה המשכנו לפארק הקופים שנמצא כ10 דקות נסיעה.
יער הקופים מאוד מתאים לילדים, לפחות לגילאים שלנו. הקופים מסתובבים חופשי וניתן להאכיל אותם בפופקורן שמקבלים בכניסה, יש שעות האכילה והדרכה. יש הרבה מקום לפיקניק, בית קפה ומגרש משחקים לילדים.
הדרך חזרה שלנו הייתה דרך מסלול קארטינג שהיה רשום בתוכנית כאופציה ולמרות שלא תיאמנו מראש כמו שרשום באתר החלטנו בכל זאת לעצור שם ורק הרווחנו, כי המקום היה פתוח ומסלול שלהם היה ממש שווה. הבן הגדול קיבל חליפת מרוצים, קסדה ומסלול שלטענתו הרבה יותר שווה ממה שיש בארץ. לקטנים גם היה מסלול קארטינג מותאם לגילאים שלהם ולהורים היה קפה טעים. במקום יש מסעדת גריל מעוצבת בסגנון המרוצים מאוד נחמדה .
האתר של קארטינג : https://www.manachakart.com/contact/
 
היום החמישי :
עזבנו את הצימר בבוקר ונסענו לפרייבורג. היה ערפל כבד מאוד לכן הנסיעה התארכה מעבר למתוכנן.
טיילנו בפריייבורג, אכלנו צהריים ב-pizza roma , ונסענו לבית של מיכאלה .סיימנו את היום בבריכה שלה שהיה מאוד נחמד .
 
היום השישי :
התחלנו את הבוקר במגלשות טודנאו. הגענו לפני הפתיחה אך יחד איתנו הגיעה קבוצת בני נוער מאוד גדולה ולכן החלטנו לא לחכות בתור והמשכנו למפלי הריין בשוויץ. הגענו מצד של הטירה לאופן והבילוי במפלים היה שווה כל דקה וכל יורו, שווה להגיע לשם!
באזור המפלים מאוד יקר לכן ממליצה להגיע מאורגנים בהתאם. סיימנו את המפלים בצהריים והיה בתכנון להמשיך לאגם קונסטנץ אך אף אחד לא התלהב מרעיון ולכן חזרנו ליער השחור טיילנו באגם טיטיזי וסיימנו את היום בבאדפרדייס .
 
היום השביעי:
התחלנו במגלשות טודנאו והפעם לא היה תור עלינו ראשונים כי הגענו ב9:30.
משם המשכנו להר פלדברג והעברנו בו את כל היום. נכנסנו לטרמפולינות בפאנדורה שלדעתי ולדעתם של הבנים לא שווה אלא אם מחפשים מקום מקורה, בארץ כל מתחם טרמפולינות הרבה יותר גדול ומגוון.
היינו בפארק חבלים חיצוני וכולם מאוד נהנו בו, הוספנו לגדול אפשרות לטפס בכל הרמות ולא רק מה שבכרטיס האדום .
אכלנו ארוחת צהריים במסעדה שהומלצה ע"י צוות בפארק חבלים ועלינו ברכבל. מהר ירדנו ברגל ולא ברכבל, מסלול מאוד כייפי ולא קשה בכלל. המשכנו למסלול של אנטוני התרנגול.
לפני הטיסה הדפסתי בבית דפוס את הסיפור בעברית והכנתי שני ספרים (לשני קטנים), סיפרנו את הסיפור וסיימנו את המסלול בגינת שעשועים שיש בסוף.
רק אציין שכל האטרקציות הם במרחק הליכה ומסלול של אנטוני מתחיל בדיוק מפארק חבלים חיצוני.
את היום סיימנו בבריכה בבית של מיכאלה.
 
היום השמיני:
התחלנו בפארק שטיינוואסן. מקום נחמד לא מעבר לזה. אם לא היה כלול בכרטיס האדום לא הייתי נכנסת אליו במיוחד.
הבנים הגדולים היו בעיקר במגלשות הרים(חזרו כמה פעמים), אנחנו עם בת שנתיים העברנו את הזמן בג'ימבורי המקורה.
לאחר מכן המשכנו לערוץ רוונשלוכט , מקום מאוד יפה . עשינו רק חלק ממנו וחזרנו לנקודת התחלה.
נסענו לאגם טיטיזי לאכול וסיימנו בבאדפרדייס.
 
היום התשיעי:
יום של אירופה פארק. הגענו ביום חם. מ09:30 עד 20:30 הספקנו כמעט הכל והבנים אף עלו כמה פעמים על רכבות הרים למרות שבכל המתקנים השווים היה רשומה המתנה של 30-40 דקות. אחרי שעה 17:00 התורים הצטמצמו ל15 דקות הכי ארוך. ממליצה להגיע עם הרבה מים ולא לאכול באזור יוון.
 
היום העשירי:
יום גשום אחרי יום באירופה פארק לכן התחלנו יחסית מאוחר. מגלשות טודנאו, הבנים עלו פעמיים ואנחנו עם הבת הקטנה ישבנו בבית קפה בכניסה למגלשות.
המשכנו ליער הקסום. שביל הליכה באמת קסום וקל. החלטנו לחזור למסעדה ליד פארק חבלים בפלדברג לארוחת צהריים ומשם לבאדפרדייס .
 
היום האחד עשר:
עזבנו את בית מיכאלה ביער השחור ונסענו למוזאון המכוניות במולאוז. מקום גדול ויפה, בילינו בו כ3 שעות.
יש אפשרות לעשות סיבוב באחד הרכבים.
בדרך עברנו עיירה Staufen עם שוק וכיכר שבסגנונו מאוד דומה לקולמר אז עצרנו לסיבוב. ליד העיירה יש טירה אבל לא הגענו אליה. ממוזאון המכוניות המשכנו בכביש אגרה עד ליון לדירה שלנו במלון .
 
יום השניים עשר :חזרה לארץ.
 
לסיכום, מישהו אמר שהיער השחור ממכר … הוא לגמרי ממכר! מרגישה שלא מיציתי את המקום. תהנו !

התוכן בעמוד זה הועלה נכתב באדיבות רבה על-ידי גולשי האתר למטרת שיתוף החומר ועזרה למטיילים אחרים.
ייתכן וסביר כי במהלך הזמן השתנו שעות פתיחה, מחירים ופרטי מידע אחרים, ועל הקורא לבדוק אותם לפני השימוש בהם.
השימוש במידע מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר.
לשליחת סיפור הטיול שלכם לחצו כאן.
טיול נעים!
  Subscribe  
Notify of