קולמאר (Colmar)

העיר קולמאר ממוקמת בחבל אלזס, בצד הצרפתי של היער השחור. אלזס הוא חבל היין הבלתי מעורער של צרפת, וקולמאר היא למעשה הדובדבן שבקצפת. היין המופק ביקבים של קולמאר ידוע באיכות שלו בכל רחבי אירופה, ואפשר לבקר בהם במטרה ללמוד על הליך הכנת היין (וכמובן שגם לטעום). גם מי שרוצה להישאר בעיר עצמה יוכל להיחשף ליין, עם דוכני טעימות הפזורים בכל חלקה טובה בה. בעיקרון הטעימות בדרך כלל הן בחינם, עם אפשרות ליורו אחד של פיקדון.. על כוס הזכוכית.

עם כל הכבוד ליין, קולמאר מציעה הרבה יותר מכך. מומלץ לבקר בחלק העתיק של העיר, ובו מבנים בעלי ארכיטקטורה ייחודית. יש בקולמאר שילוב מעניין בין מספר סגנונות בנייה, לדוגמא שילוב של הסגנון המקומי (המאופיין באדניות עמוסות פרחים צבעוניים ובבחירה בגוונים בהירים) לסגנון הגותי. בקולמאר תוכלו לטייל במשך מספר שעות במדרחוב, לבקר בגלריות ובחנויות או להסתובב במוזיאון לאומנות. מוזיאון Unterlinden הוא מהמומלצים של קולמאר, ובו ישנן דיוקנאות מרשימות, יצירות אומנות, תלבושות אותנטיות וכמובן שגם מרתף יין מסורתי.

בקולמאר יש מוזיאון צעצועים, המכיל בובות, מכוניות ורכבות צעצוע, צעצועים מכניים ועוד – אטרקציה שמתאימה כמו כפפה ליד לטיולים משפחתיים. יש שטוענים שהוא מיושן, לא מאפשר התנסות עם הצעצועים ולא מצריך את הביקור, גם אם מופע הפתיחה המפתיע זוכה לרוב לביקורות חיוביות.

ברחבי קולמאר עובר נהר, שמסביר מדוע הכינוי שלה הוא "ונציה הקטנה". הוא גם מראה למה כדאי לשקול שייט תיירותי בעיר, שיכול לכלול הסבר על מוקדי העניין. כמו כן עוברת בקולמאר רכבת תיירים, שלמרבה ההפתעה מציעה הסברים בשפה העברית. אפשר לבחור בין הרכבת הלבנה, שנוסעת בנסיעה איטית של כ-45 דקות עד לכרמים שמחוץ לעיירה (7 יורו למבוגר, 6 יורו לילדים. מתאים בעיקר למבוגרים), או להסתפק בנסיעה קצרה ברחבי העיר העתיקה ברכבת הירוקה (6.5 יורו למבוגר, 3.5 יורו לילד. מתאים למשפחות).

במהלך שיטוט רגלי בקולמאר אתם עשויים לפגוש בלא אחר מאשר את פסל החירות, או לפחות גרסה מוקטנת שלו. הסיבה לכך היא שמי שיצר את פסל החירות שהוענק לארצות הברית הוא פרדריק אוגוסט ברתולדי, יליד קולמאר. הפסל ממוקם בכיכר קרובה לשדה התעופה של קולמאר. ברחבי העיר תוכלו למצוא פסלים נוספים פרי יצירתו של ברתולדי.

כשאתם בקולמאר, אתם יכולים לחפש אחר בגדים, נעליים ורכישות אחרות. זו לא תאילנד, אבל המחירים נוחים מאד ביחס לגרמניה, צרפת ושוויץ הסמוכות. יש גם מגוון רחב של פריטים יפים.

גילאים: קולמאר יכולה להתאים להרכבים שונים, על פי המקומות שאתם רוצים לראות. היא יכולה להיות יעד לטיול רומנטי (ביקור בכרמים, שייט רומנטי שיטוט במדרחוב ובעיר העתיקה), ולצד זה להתאים למשפחות (שייט תיירותי, נסיעה על הרכבת ועוד). בכל מקרה חשוב להתאים את האתרים שמבקרים בהם להרכב המטיילים.

הערות מזג אוויר וכלליות: ביקור בקולמאר אפשרי בכל ימות השנה. יש בה מספיק אטרקציות מקורות לימים גשומים או קרים.

הגעה: קולמאר נמצאת בין באזל לבין שטרסבורג, ואפשר לשלב אותה בטיול כוכב באזור של חבל אלזס כולו.

קישור ל-Google Maps

> מחפשים מקום לינה באיזור קולמאר? תוכלו למצוא מספר רב של הצעות כאן…

  Subscribe  
Notify of