בית קטן בערבה – סיפורם של משפחת כהן

♦ נושאים שמוזכרים בפוסט ♦

בית קטן בערבה והרבה כיף  |  סיפורם של משפחת כהן

מאיפה ולאן תל-אביב-פרנקפורט     |     מקום הלינה  Ferienhaus Schönwald בעיירה שונוואלד 

היום הראשון
נתבג רץ מהר בלי בעיות ובלי לחץ. גם הטיסה עצמה הייתה בסדר גמור … נחיתה בפרנקפורט, שחרור מהיר ויציאה לעבר השכרת הרכב. הציעו לנו לשדרג את הרכב, כי מה שהזמנו לא הגיע עדיין, ורצו 200 אירו סירבנו בנימוס וחיכינו לרכב.
ניסיון נוסף שנשכיר gps נתקל שוב בסירוב. לבסוף קיבלנו אוקטביה דיזל עם gps מובנה .
יצאנו החוצה כתבנו את היעד ולא שמנו לב שיש 2 מקומות בעלי אותו שם זה (עלה לנו ב100 קמ מיותרים) מסקנה צריך להוריד לטלפון מקלדת גרמנית ולהקליד את השם כמו שהוא.
נסיעה ליעד שונוואלד מקום מדהים גבוה 1000 מטר נסיעה כאילו בתוך גלויה. את הדרך ליווה קצת גשם, כנראה שברי ענן . עצירה בסופר קניה של קצת מצרכים
מחר מתחיל הטיול באמת.

היום השני
יצאנו ״מבית קטן בערבה״, שקיבלנו אמש בו קיבלו אותנו זוג מקסים בשונוואלד בשם כריס ולסלי.
נסענו לפלדברג ובדרך … גשום… רצינו להכנס לפארק החבלים החיצוני, אבל בשל מזג האויר היה סגור. עלינו ברכבל של פלדברג למצפה לתצפית על נוף מדהים!!! להיות כמו בתוך גלויה. לאחר שירדנו ירד גשם אז נכנסנו לפארק החבלים הפנימי שנקרא funforna לא פחות אקסטרימי… הילדים עפו… וזה מה חשוב.
״חלמנו״ שבשלב הזה אפשר יהיה לעשות את מגלשות טודנאו, אבל כשהגענו, היה עומס מטורף ולא נתנו לנו לעלות. אז ויתרנו. הבטן כבר מאד הציקה אז החלטנו לנסוע לאכול בטיילת בטיטיזי. הדרך קסומה וצבעונית. הוויז עובד כמו מלך…
הגשם לא מפסיק להציק.. אז התיישבנו בביסטרו מסעדה בשם ביסטרו gum see. טיילנו בטיילת וצילמנו ברווזים באגם טיטיזי.
בחזרה קנינו מלאי של פירות יער (דובדבנים, תותים, תותי יער ואוכמניות) וחזרנו לכיוון ״בית קטן בערבה״. עוד יום הגיע לסיומו… מקווים שמחר יהיה יום ללא גשם. 

היום השלישי
פתחנו במגלשות גוטאכ, הגענו ראשונים והיה מושלם, הילדים נהנו בטירוף ועשינו שני סיבובים מטורפים.
משם נסיעה קצרה לשביל החושים חוויה אחרת הליכה יחפים בשביל שכלל אבנים, בוץ, דשא ועוד כהנה וכהנה ״מכאיבים״. גם שם הילדים אהבו את ההליכה ואת האטרקציות. בדרך חזרה עברנו בהורנברג לבית שעון הקוקיה וחזרה לצימר למנוחת צהריים. אחר הצהריים נסיעה למפלי טרייברג, הליכה במפלים, השמועה בדבר סנאים במקום רחוקה מלהיות נכונה… ראינו אחד, משם טיול קצר בעיר ארוחת ערב וחזרה ללילה.
מחכים למחר…

היום הרביעי
הגענו בבוקר בין הראשונים לטונדאו למגלשות, מזג אוויר קריר טיפטוף נעים וקדימה למעלה. העלייה ברכבל למעלה מהנה, אך הכיף האמיתי הוא המגלשות עצמן. הקשישים ביננו הסתפקו בסיבוב אחד הילדים ביקשו וקיבלו סיבוב נוסף.
משם נסיעה לרכבל בשויאיסלנד עליה איטית של 20 דקות נוף מדהים של כמעט כל היער השחור. השמועה מספרת שביום בהיר אפשר לראות את האלפים, לנו היה מעונן, אבל גם כך הנוף מדהים למעלה. הלכנו למוזיאון של המכרות הליכה קצרה של חצי קילומטר, קיבלנו קסדות ונכנסנו לתוך המכרה. מדריך חביב, שאוהב מאד את ישראל והיה אצלנו כמה פעמים, נתן הסברים באנגלית ( יש דף גם בעברית), הילדים פחות התחברו… אולי בגלל שבהדרגה רובה התנהלה בגרמנית. לאחר מכן ירידה שוב ברכבל ומשם נסיעה קצרה לפרייבורג לארוחת צהריים. אחר כך חיפשנו מה עוד אפשר לעשות והחלטנו על לייזר טאג, הילדים השתוללו ונהנו ( כלול בכרטיס השחור לא בסופי שבוע שישי -ראשון) לאחר מכן נסיעה בדרך ציורית ומלאת עיקולים ופיתולים לצימר שם נכין ארוחת ערב שישי ונאגור כוחות למחר.

היום החמישי
התעוררנו לאיטנו ארוחת בוקר ״קונטיננטלית״ בחדר ויציאה אל המרחב הפתוח.
התחלנו את היום בשוק של פרייבורג, שימחנו את הילדים עם קצת קניות.. אכלנו נקניקיה בלחמניה והסתובבנו בין הדוכנים של הירקות ופירות היער.
בצהרי היום נסענו לפלדברג לנסות את מזלנו שוב בפארק החבלים אבל ויתרנו כי ״הכריחו״ אותנו לחנות בחניון מרוחק ובתשלום. נסענו לפרייבורג ולחנות 1000 השעונים, טיילנו ברחוב הראשי ונכנסנו למוזיאון היער השחור… חמוד.. מעביר עוד שעה בערך.
לאחר מכן, חיפשנו את מסעדת פינוקיו, שאנחנו מחפשים כבר שלושה ימים. ובסוף מצאנו… שוב, אוכל איטלקי.. אבל טעים. סיימנו את היום… וממתינים בקוצר למחר… מפלי הריין ואי הפרחים.

היום השישי
נסיעה למפלי הריין שם עשינו את הטיול המעגלי. הליכה על הטיילת מהצד הצפוני מטירת ורט, חצייה של הגשר לצד הדרומי ועלייה לכיוון טירת לאופן. ירדנו למרפסת הצפייה, שהיתה ממש על המפלים משם ירדנו לרציף הסירות לשייט במפלים ( המסלול הכחול). לאחר מכן נסיעה של שעה לכיוון אגם קונסטנץ ואי הפרחים וטיול במקום. מקום נחמד להעביר בו מספר שעות במיוחד האזור של הפרפרים. לאחר הליכה ממושכת ועייפות חזרה לצימר לארוחת ערב.
מחר שיא השיאים – פארק אירופה.

היום השביעי
בשתי מילים : פארק אירופה !
הילדים עפו היום, רצו לעשות הכל, אבל מפאת קוצר הזמן ( הגענו ב09:30) , וכמות המתקנים עשינו מה שאפשר והספקנו הרבה מאד ( נשאר טעם של עוד לפעם הבאה ). הוולנטריום מומלץ ,הרכבות באיסלנד מטורפות בכלל, למעט רכבת אחת שאיכזבה את הילדים זה פשוט כיף .
צריך המון סבלנות ביום כזה שווה להביא בגדים להחלפה ולתת לילדים להרטב. כמובן לא לשכוח מים וחטיפים קרם הגנה וכובעים .
הכל מתנהל שם בסדר מופתי בלי דחיפות ובלי בלגן .
היום הזה הוא בהרבה מקרים גולת הכותרת של הטיול, ולא בכדי, ולכן שוב המון סבלנות וההנאה מובטחת .
מחר יום אחרון נסיעה למיציגן ומשם למינכן.


התוכן בעמוד זה הועלה נכתב באדיבות רבה על-ידי גולשי האתר למטרת שיתוף החומר ועזרה למטיילים אחרים.
ייתכן וסביר כי במהלך הזמן השתנו שעות פתיחה, מחירים ופרטי מידע אחרים, ועל הקורא לבדוק אותם לפני השימוש בהם.
השימוש במידע מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר.
לשליחת סיפור הטיול שלכם לחצו כאן.
טיול נעים!
  Subscribe  
Notify of