מפלי הריין | עוצמה, יופי, טבע וטירות עתיקות

מפלי הריין (Rheinfall) הם המפלים המישוריים הגדולים ביותר באירופה. הם ממוקמים בסמוך לעיירה השוויצרית שאפהאוזן, ומציעים למבקרים בהם כמות עצומה של מים, היוצרים נופים מרהיבים. המפלים הם בגובה של כ-23 מטרים וברוחב של כ-150 מטרים, עם ספיקת מים של כ-250 מטר מעוקב לשנייה בחורף וכ-700 מטר מעוקב בקיץ (זו הסיבה שדגים אינם יכולים לשחות במפלים, למעט צלופחים). המפלים יורדים לנהר בעל שם זה, הנחשב לארוך ביותר במערב אירופה. הוא מקבל את המים שלו מהרי האלפים, בשוויץ ובאיטליה, וזורם יותר מ-1,000 קילומטרים עד לים הצפוני.


איך מגיעים למפלי הריין?

מפת הגעה למפלי הריין
(לחצו על התמונה!) אדום: כבישי אגרה | צהוב: ללא אגרה | כחול: מפלי הריין

ניתן להיכנס לביקור במפלים דרך הגדה הצפונית

במקרה הזה כוונו את תוכנת הניווט לחניון שליד טירת וורת' (Schloss Wörth) החניון בקישור הזה…
ממנה ממשיכים בהליכה בטיילת שלאורך הנהר (הליכה קצרה) ומשם צופים, שטים ומטפסים על סלע הנמצא בלב המפלים. השייט עצמו הוא עוצמתי ומרהיב מאד, אבל הוא תלוי מזג אוויר ולכן לא מתקיים בהרבה מאד מקרים.
כמו כן ניתן לבחור בסוגים שונים של שייט: שייט כללי באזור, שייט לסלע / אי שבמרכז המפלים, ושייט שחוצה את הנהר עד לכיוון של טירת לאופן. קווי השייט מסומנים בצבעים וכשתגיעו תוכלו להחליט אם ומה מתאים לכם.
בסמוך לכניסה הצפונית של המפלים, ליד מגרש החניה P3, יש את פארק החבלים הגדול ביותר בשוויץ – Adventure Park Rheinfall שמציע מסלולים שונים ומאתגרים למבוגרים ולילדים כאחד (מעל גיל ארבע). יכול להיות שיהיה לכם עמוס לשלב את הפארק עם המפלים, אבל זה אפשרי.
הערה – לדעתנו הביקור בסלע / אי שבמרכז המפלים הוא חוויה מעט מסוכנת כי הוא חלק וצפוף וזה לא נעים לעלות עליו כשיש איתכם עוד אנשים (ולרוב יש…). אנא היזהרו.

ניתן לבקר במפלים גם דרך הגדה הדרומית

הכניסה הזו נקראת 'טירת לאופן' (Schloss Laufen), והחניון בקישור הזה…
הכניסה הדרומית היא מומלצת לא פחות. כאן תוכלו לרדת לכיוון המפלים בדרך מרהיבה, עם מספר מרפסות תצפית – כולל אחת הנמצאת ממש במרחק נגיעה מהמפלים!
הטירה עצמה יפה למראה, וכוללת בתוכה ציורי אומנות בהם מככבים המפלים. יש מעלית זכוכית שמביאה אתכם לתצפית עוצרת נשימה נוספת על המפלים, בית קפה המשקיף עליהם וחנות מזכרות (שניהם יקרים). ניתן לאחר הביקור בטירה לשוט לגדה השנייה של המפלים ומשם לשוט בכל הקווים הקיימים.

מידע נוסף למבקרים | Rhine falls

מדינה: שימו לב שהמפלים והחניונים הנמצאים כולם בשוויץ, אז וודאו מראש שחברת השכרת הרכב מאשרת לכם לחצות את הגבול, ושאו דרכונים עליכם.

גילאים: הביקור במפלי ריין מומלץ עבור בני כל הגילאים. השייט עצמו גם נוח אם כי העליה לאי שבלבד הנהר לא מתאימה כלל למתקשים בהליכה – היא מעט מסוכנת ומאוד צפופה.

שעות פתיחה:
בגדה הצפונית
– תמיד פתוח 24/7.
בגדה הדרומית – יש דמי כניסה ושעות הפעילות של הקופה (ושל המוזיאון הצמוד) משתנות (ראו קישור להלן לשעות מעודכנות). אם כי לאחר שעות הפעילות הגדה הדרומית ופלטורמת הצפיה המקום עדיין נגישות ללא עלות (מוזר? כן, הסיבה היא שלאחר הסגירה צעירים פוחזים היו מטפסים במקומות אסורים כדי להיכנס, ואז הוחלט ב-2017 כי זה יהיה תמיד פתוח כדי למנוע אסון).
בכל מקרה הכי טוב לעיין בעמוד שעות הפתיחה שבאתר המפלים : קישור לשעות הפתיחה…

מחירים:
– דרך הכניסה הצפונית
אין תשלום כניסה, אבל צריך לשלם על חניה: 5 פרנקים שוויצרים לשעה, 2 פרנקים שוויצרים על כל שעה אחרת. משש בערב ועד תשע בבוקר החניה חינם.
– בצד הדרומי של המפלים החניה חינם, אבל כן צריך לשלם על כניסה למפלים: עלות הכניסה היא 5 פרנקים שוויצרים למבוגר, ו-3 פרנקים שוויצרים לילדים בגילאי 6-16. ילדים עד גיל 6 נכנסים ללא תשלום.

>>> מחירים מעודכנים – באתר המפלים…

מכיוון שהאוכל יקר מאד במתחם, מומלץ לבוא מצוידים באוכל ובשתייה. ניתן לשלם ביורו – לא חייבים להביא פרנק שוויצרי.

כרטיסי הנחה: המפלים עצמם לא נמצאים ברשימת האטרקציות דרך כרטיס היער השחור.

הערות מזג אוויר, נגישות כלליות:
– ביקור במפלים מתאים בעיקר לימי שמש, או לימים בהם מזג האוויר רגוע. קחו בחשבון שבכל מקרה אתם צפויים להירטב כהוגן.
– שימו לב ששיא הזרימה הוא באביב ולכיוון הקיץ, דווקא בשיא החורף הזרימה פחות מרשימה.
– למוגבלים בהליכה יש מקומות חניה נוחים ונגישים בגדה הצפונית.
– כל שנה יש מופע זיקוקים גדול במפלי הריין בראשון לאוגוסט.

 

  Subscribe  
Notify of