מפלי הריין | עוצמה, יופי, טבע וטירות עתיקות

מפלי הריין (Rheinfall) הם המפלים המישוריים הגדולים ביותר באירופה. הם ממוקמים בסמוך לשאפהאוזן, ומציעים למבקרים בהם כמות עצומה של מים, היוצרים נופים מרהיבים. המפלים הם בגובה של כ-23 מטרים וברוחב של כ-150 מטרים, עם ספיקת מים של כ-250 מטר מעוקב לשנייה בחורף וכ-700 מטר מעוקב בקיץ (זו הסיבה שדגים אינם יכולים לשחות במפלים, למעט צלופחים). המפלים יורדים לנהר בעל שם זה, הנחשב לארוך ביותר במערב אירופה. הוא מקבל את המים שלו מהרי האלפים, בשוויץ ובאיטליה, וזורם יותר מ-1,000 קילומטרים עד לים הצפוני.


איך מגיעים למפלי הריין?

מפת הגעה למפלי הריין
(לחצו על התמונה!) אדום: כבישי אגרה | צהוב: ללא אגרה | כחול: מפלי הריין

ניתן להיכנס אליהם דרך הגדה הצפונית – במקרה הזה כוונו את תוכנת הניווט לטירת וורת' (Schloss Wörth) ממנה ממשיכים בהליכה בטיילת שלאורך הנהר (הליכה קצרה) ומשם צופים, שטים ומטפסים על סלע הנמצא בלב המפלים. השייט עצמו הוא עוצמתי ומרהיב מאד, אבל הוא תלוי מזג אוויר ולכן לא מתקיים בהרבה מאד מקרים. כמו כן ניתן לבחור בסוגים שונים של שייט: שייט כללי באזור, שייט לאותו סלע ושייט שחוצה את הנהר עד לכיוון של לאופן. בסמוך לכניסה הצפונית של המפלים, ליד מגרש החניה P3, יש את פארק החבלים הגדול ביותר בשוויץ – Adventure Park Rheinfall שמציע מסלולים שונים ומאתגרים למבוגרים ולילדים כאחד (מעל גיל ארבע). יכול להיות שיהיה לכם עמוס לשלב את הפארק עם המפלים, אבל זה אפשרי.

הכניסה לגדה הדרומית של המפלים היא דרך טירת לאופן (Schloss Laufen) והיא מומלצת לא פחות. כאן תוכלו לרדת לכיוון המפלים בדרך מרהיבה, עם מספר מרפסות תצפית – כולל אחת הנמצאת ממש במרחק נגיעה מהמפלים. הטירה עצמה יפה למראה, וכוללת בתוכה ציורי אומנות בהם מככבים המפלים. יש מעלית זכוכית שמביאה אתכם לתצפית עוצרת נשימה נוספת על המפלים, בית קפה המשקיף עליהם וחנות מזכרות (שניהם יקרים). ניתן לאחר הביקור בטירה לשוט לגדה השנייה של המפלים.

מידע נוסף למבקרים | Rhine falls

גילאים: הביקור במפלי ריין מומלץ עבור בני כל הגילאים. השייט עצמו גם נוח אם כי העליה לאי שבלבד הנהר לא מתאימה כלל למתקשים בהליכה – היא מעט מסוכנת ומאוד צפופה.

שעות פתיחה: דרך הכניסה הצפונית המפלים פתוחים 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. בכניסה הדרומית שעות הפעילות הן בהתאם לשעות של טירת לאופן: יוני-אוגוסט – 8:00-19:00, ספטמבר, אוקטובר, אפריל ומאי -–9:00-18:00, נובמבר, פברואר ומרץ – 9:00-17:00, דצמבר וינואר -–10:00-16:00.

מחירים: דרך הכניסה הצפונית אין תשלום כניסה, אבל צריך לשלם על חניה: 5 פרנקים שוויצרים לשעה, 2 פרנקים שוויצרים על כל שעה אחרת. משש בערב ועד תשע בבוקר החניה חינם.

> שעות פתיחה ומחירים מעודכנים – באתר המפלים…

בצד הדרומי של המפלים החניה חינם, אבל כן צריך לשלם על כניסה למפלים: הסכום (הסביר מאד) עומד על 5 פרנקים שוויצרים למבוגר, ו-3 פרנקים שוויצרים לילדים בגילאי 6-16. ילדים עד גיל חמש נכנסים ללא תשלום.

מכיוון שהאוכל יקר מאד במתחם, מומלץ לבוא מצוידים באוכל ובשתייה. ניתן לשלם ביורו – לא חייבים להביא פרנק שוויצרי.

כרטיסי הנחה: המפלים עצמם לא נמצאים ברשימת האטרקציות דרך כרטיס היער השחור.

הערות מזג אוויר, נגישות כלליות:
– ביקור במפלים מתאים בעיקר לימי שמש, או לימים בהם מזג האוויר רגוע. קחו בחשבון שבכל מקרה אתם צפויים להירטב כהוגן.
– שימו לב ששיא הזרימה הוא באביב ולכיוון הקיץ, דווקא בשיא החורף הזרימה פחות מרשימה.
– למוגבלים בהליכה יש מקומות חניה נוחים ונגישים בגדה הצפונית.
– כל שנה יש מופע זיקוקים גדול במפלי הריין בראשון לאוגוסט.

 

למה ליהנות לבד?
  Subscribe  
Notify of