סיכום מסלול של שבוע וחצי עם 2 ילדים והרבה ספונטניות

♦ נושאים שמוזכרים בפוסט ♦

שבוע וחצי עם 2 ילדים בלי לתכנן הרבה מראש |  המסלול והטיפים של משפחת למפרט

מאיפה ולאן תל-אביב – באדן/קרלסרוהה
מקומות הלינה 
www.unterhoefenhof.de בטיטיזה-נוישטאט

שלום לכולם, הגיע הזמן לכתוב את סיכום הטיול – 11 ימים ביער השחור, בתחילת יולי, עם שני ילדים (בן 9 ובן 5).
אני חושבת שאופי הטיול שלנו קצת שונה ממה שמקובל כאן 🙂 הסיכום שלי במיוחד בשביל אנשים שקצת לחוצים מהתכנון וחושבים שחייבים לתכנן בקפדנות כדי להספיק את כל האטרקציות, אז זהו שלא. טיול שלנו היה רגוע ומותאם לצרכי המשפחה שלנו.


מגורים – 11 לילות באותו מקום: www.unterhoefenhof.de
זה שונה ממה שהרוב עושים, בדרך כלל אם נוסעים ליותר משבוע אז מפצלים את מקומות הלינה. אנחנו רצינו טיול ממש רגוע בלי לרוץ לשום מקום ואפילו בלי להתעסק עם שינוי מקומות לינה. יתרון נוסף: לא היינו צריכים לתכנן מראש לפי ימים ולהתאים לקרבה למקום לינה. המיקום הזה מושלם, עשינו טיול כוכב. נסיעה הכי ארוכה שלנו משם הייתה שעה ורבע לצרפת.

רכב – Europcar, קצת עיצבנו אותנו, היה צריך להמתין כשעה בתור כדי לקחת את הרכב.

טיסות, לינה, רכב – הזמנו ממש מראש, עוד מנובמבר. אחרת אין סיכוי למצוא צימר במיקום כל כך מושלם, במחיר ממש שפוי ועם כרטיס אדום.

כרטיס אדום / שחור: לא קנינו את השחור, עם שני ילדים זה ממש לא חובה (אך עם שלושה ילדים הבנתי שכדאי כי המחיר מכסה את הכניסה לפארק אירופה). יתרון להיות בלי כרטיס שחור : שוב, לא צריך לתכנן מראש לפי ימים ואפשר פשוט לזרום. כרטיס אדום היה לנו לכל השהות.

אז כל ערב חשבנו מה בא לנו לעשות מחר בבוקר, זרמנו עם מצב הרוח ועם מזג האוויר, נעזרנו בספר "המשפחה המטיילת" – וזה מה שיצא:

יום 1: הטיסה הייתה בצהריים, כשהגענו לצימר היה כבר ערב.

יום 2: מסלול Ravenashlucht – היה פשוט מושלם! איזה יופי של מפלים וגשרים כל הדרך.
אחר כך נסענו לאגם טיטיזי, עשינו שייט (חינם עם כרטיס אדום), טיילנו קצת בטיילת, עלינו על הגלגל הענק, אכלנו גלידה… מקום פסטורלי ויפיפה.

יום 3: נסענו לפארק Steinwasen (חינם עם כרטיס אדום) והעברנו שם את כל היום. הילדים ממש נהנו. אחרי הצהריים חזרנו לצימר לערב רגוע וכיפי, טיילנו קצת ביער בסביבת הצימר, הילדים נהנו מהטרמפולינה בחצר.

יום 4: נסענו להר Feldberg ועשינו את כל מה שיש שם 🙂 קודם כל שביל אנטוני התרנגול, השתמשנו בתרגום של הסיפור (שיש בספר "המשפחה המטיילת"). אחר כך אכלנו צהריים, ואחריה נהננו מכל האטרקציות שעל ההר. לא נרשמנו מראש לפארק חבלים החיצוני אז כבר לא היה מקום בשבילנו (עשינו את זה ביום אחר). הילדים נהנו מהטרמפולינות ב- Fundorena (עם כרטיס אדום 45 דקות חינם). אחר כך עלינו ברכבל לתצפית שעל ההר והנוף שראינו משם היה פשוט מדהים!

יום 5: את היום הזה התחלנו בפארק המים Badeparadies (שעה וחצי ראשונות חינם עם הכרטיס האדום, אחר כך בתוספת תשלום קטנה). זה קצת שונה ממה שהרוב עושים כאן, בדרך כלל "קופצים" לפארק הזה בערב אחרי כל האטרקציות. כמו שאמרתי סגנון הטיול שלנו קצת שונה, גם בגללי וגם בגלל הקטן שלנו (בן 5 עם רגישות יתר תחושתית ורגשית). בשבילנו פארק מים זו אטרקציה לכל דבר ולהכניס את זה בערב אחרי הדברים האחרים זה עמוס מידי. לכן הלכנו בבוקר (שימו לב שרק בסופ"ש איזור הילדים פתוח מהבוקר). נהנינו בטירוף! שימו לב מי שמעוניין, חוץ מאיזור הילדים עם הבריכה והמגלשות, יש גם שני איזורים למבוגרים בלבד, אחד מהם לרחצה ללא בגדי ים ויש שם ממש מעט אנשים.. מי שרוצה קצת שקט וחוויה לא שגרתית בהחלט 🙂
אחר כך נסענו למפלי Triberg, זה היה נחמד אבל אפשר היה גם לוותר. הילדים כל הדרך חיפשו סנאים (פיתחו ציפיות בגלל שמוכרים שם אגוזים לסנאים שאמורים לפגוש בדרך). בסוף פגשנו רק שני סנאים מסכנים כבר ממש בסוף המסלול 🙂

יום 6: ביום הזה החלטנו לנסוע לצרפת. יעד ראשון – מוזיאון המכוניות ב- Mulhouse. הילדים שלי והבעל ממש מתלהבים ממכוניות, אבל אפילו בשבילי זה היה מעניין מאוד! זה מוזיאון מכוניות הכי גדול בעולם אם אני לא טועה, ויש שם הכל, מהמכוניות הראשונות, עד למכונית בוגטי הכי משוכללת ויקרה של זמנינו.
משם נסענו ל- Сolmar (כחצי שעה נסיעה), עיר ציורית יפיפיה! הילדים פחות התלהבו לטייל בעיר וכבר היו קצת עייפים. לקחנו רכבת תיירים ועשינו בה סיבוב קצר, אחר כך הלכנו ברגל לאיזור ונציה הקטנה וכשהגענו פשוט לא האמנו למראה היפה שנגלה לעינינו, אפילו הקיטורים של הילדים העייפים לא הרסו לנו את זה. ואני עוד הספקתי שם בדרך להיכנס לאיזו חנות ולקנות שמלה ממש יפה 🙂
זה היה היום היחיד עם נסיעות באמת די ארוכות.

יום 7: פארק אירופה! קמנו מוקדם, הגענו לשם ב-9 בבוקר, לפי ההמלצות נסענו ישר לאיזור ספרד. למרות כל זה ולמרות שזה היה יום חול, עדיין כמות האנשים הייתה גדולה. בעלי והבן הגדול רצו לנסות את כל המתקנים המלהיבים ונאלצו לעמוד בתורים די ארוכים (עד חצי שעה). אני והקטן בינתיים טיילנו בנחת וחיפשנו דברים שיתאימו לו. היינו בפארק כל היום, נכנסנו לשני מופעים – פאדינגטון על הקרח, ומופע אבירים על סוסים, לדעתי שניהם היו מעולים, בעלי חושב שהמופע על הקרח היה די מיותר. בעלי והבן הגדול נהנו בטירוף מהיום הזה, וגם בשבילי ובשביל הקטן זה היה סביר 🙂

קטיף אוכמניותיום 8: נסענו לשוויץ למפלי ריין, כ-50 דקות נסיעה מהצימר שלנו. בהתחלה חשבנו לשלב את זה עם עוד משהו, אבל בסוף נשארנו במפלי ריין כל היום והיה פשוט מעולה. חנינו מהצד של הטירה לאופן, והמפל נגלה לעינינו בכל היופי והעוצמה האדירה שלו, ירדנו במדרגות, צפינו בו מכל מיני מקומות תצפית כולל כאלה שאפשר היה ממש לגעת במים. אחר כך עברנו לצד השני בסירה האדומה, משם לקחנו שייט בסירה הכחולה (המחיר של האדומה כלול בשייט בכחולה). אחרי השייט אכלנו במסעדה עם נוף מדהים על המפלים. המחירים במסעדה בשוויץ היו בערך פי 3 מהמחירים שכבר התרגלנו אליהם בגרמניה. אחרי זה טיילנו בנחת סביב המפלים, הילדים שיחקו במגרשי המשחקים.

יום 9: יום גשום, פארק המים נפתח ביום הזה רק ב-14:00, אז החלטנו לטייל קצת למרות הגשם. נסענו לשביל הגמד, טיילנו בו עם מעילי הגשם, חוויה כיפית לילדים וגם בשבילנו. קטפנו ואכלנו מלא אוכמניות, ראינו סנאים, ביצענו משימות שפזורות לאורך השביל…
אחרי הצהריים נסענו לפארק המים, שוב הנאה גם לילדים וגם למבוגרים.

יום 10: שוב היה גשום בבוקר, אחר כך הגשם הפסיק. בבוקר נסענו למגלשות טודנאו (פעם אחת ביום חינם עם הכרטיס האדום). בעלי והבן הגדול עשו את זה (כמעט לא עמדו בתור כי הגענו בבוקר ועוד במזג אוויר כזה..). כמובן נהנו מאוד! אני והקטן חיכינו למטה (התלבטתי אם כדאי לעשות איתו והתיעצתי בקבוצה, בסוף וויתרנו על החוויה וטוב שכך, בעלי אומר שהיה קשה לנסוע לאט, צריך הרבה כוח פיזית כדי לבלום בצורה טובה… וגם זה לא כיף לעכב אנשים אחרים שרוצים לנסוע מהר).
אחר כך המשכנו למפלי טודנאו. חשבנו – מה כבר יכול להפתיע אותנו שם, אחרי שראינו מפלים בשביל רוונשלוכט, מפלי טריברג, ואת מפלי הריין. כמה הייתה ההפתעה כשאחרי הליכה קצרה ומהנה ביער, פתאום נגלה לעינינו המפל!!! לא יודעת למה, בגלל הגובה שלו או המיקום, או הזווית ממנה אפשר להסתכל עליו מהכורסאות הנוחות, פשוט מפל הכי יפה שראינו בחיים שלנו!
אחרי ארוחת הצהריים במסעדת "בלה איטליה" (פיצה ממש טעימה וחיכינו לה רק 15 דקות, בניגוד לדיס-המלצה בספר), נסענו להר בלכן. וזאת הייתה הטעות היחידה שלנו בטיול. כל יום עשינו רק אטרקציה אחת או שניים, ביום הזה חשבנו לעשות שלוש, וזה היה מיותר. הגענו לשם כבר די מאוחר, הרכבל נסגר ב-17:00, הספקנו רק לעלות למעלה ולא הספקנו לעשות את הטיול שם. הרגשנו שאנחנו מתרוצצים, ממהרים, בקיצור – אפשר היה לוותר.

יום 11: יום אחרון. בבוקר נסענו להר פלדברג לפארק חבלים החיצוני (חינם עם הכרטיס האדום, נרשמנו מראש. זה המקום היחיד אליו היינו צריכים להירשם מראש אחרת לא היה מקום). בילינו שם כמה שעות בכיף, אכלנו צהריים. אחר כך נסענו לשביל הפסלים. שביל די ארוך (הלכנו כשעה וחצי) עם פסלי עץ מדהימים באורך כל הדרך, וגם מלא מלא אוכמניות, פטל, תות יער לאורך כל הדרך. נהנינו מאוד.

עוד קצת מידע פרקטי:

מגלשות ההרים בטודנאובגדים: היינו עם חולצות קצרות כמעט כל הימים חוץ מימי הגשם. ביער היינו עם מכנסיים ארוכים וגרביים ארוכים. תמיד לקחנו איתנו באותו חולצות ארוכות / מעילי גשם קלים. היו כמה ימים שזה היה שימושי.

קרציות: השתמשנו בתכשיר שהומלץ כאן. טיילנו הרבה ביער (עשינו 4 שבילים: רוונשלוכט, אנטוני התרנגול, שביל הגמד ושביל הפסלים). אני כל הזמן נכנסתי לשיחים וקטפתי אוכמניות וכו', חשבתי שחזרתי לילדות שלי בליטא 🙂 קצת לא לקחתי בחשבון שאם אני שוהה כל כך הרבה בשיחים כדאי למרוח את התכשיר קצת יותר בקפדנות.. בקיצור, אחרי הטיסה חזרה, באוטו בדרך לחיפה, גיליתי קרציה על היד שלי. הוצאתי אותה מיד ובקלות, זרקתי אותה (לא ידעתי שכדאי לשמור). באותו יום הלכתי לרופא משפחה, הוא קבע לי תור דחוף לרופא מומחה מחלות זיהומיות. הרופא המומחה אמר לי לקחת אנטיביוטיקה שמונעת את המחלה שמופצת על ידי קרציות באיזור הזה. לקחתי אנטיביוטיקה (זה חד פעמי, שני כדורים בבת אחת וזהו) ובזה נגמר הסיפור. אז ההמלצה שלי – אם מתכננים להיכנס לסבך היער כמוני, כדאי למרוח טוב טוב את התכשיר, ללבוש בגדים ארוכים (אני הייתי עם חולצה קצרה), ולבדוק אם אין איזו קרציה עליכם כשיוצאים מהיער (היא נראית כמו ג'וק קטן כזה). וגם אם יש – לא סוף העולם, יש טיפול מונע.

לסיכום, זה היה הטיול הכי טוב שעשינו עם הילדים עד עכשיו 🙂 🙂


התוכן בעמוד זה הועלה נכתב באדיבות רבה על-ידי גולשי האתר למטרת שיתוף החומר ועזרה למטיילים אחרים.
ייתכן וסביר כי במהלך הזמן השתנו שעות פתיחה, מחירים ופרטי מידע אחרים, ועל הקורא לבדוק אותם לפני השימוש בהם.
השימוש במידע מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר.
לשליחת סיפור הטיול שלכם לחצו כאן.
טיול נעים!
  Subscribe  
Notify of