מזג אוויר ביער השחור – תחזית וממוצעים שנתיים

מזג האוויר ביער השחור הוא אירופאי מובהק, כלומר הרבה גשם, ורוב השנה קר מאשר אצלנו בארץ. בניגוד למשל לפריז שבה אפשר לבקר כל השנה, לדעתנו העונות הטובות ביותר לביקור ביער הן האביב (מאי-יוני), והסתיו (ספטמבר עד אמצע אוקטובר).

מתי קיץ ומתי חורף? בדומה לארץ, עונות הקיץ והחורף ביער הן סביב אותם החודשים. הקיץ (יולי-אוגוסט) גם הוא עונה טובה ונעימה לביקור, אם כי האיזור בדרך כלל הומה תיירים. יש לשים לב שלעתים בקיץ חם! אך יכול עדיין להיות קר בערבים ולכן יש להגיע עם לבוש מתאים. ויש גם לקחת בחשבון ימי גשם (יש לא מעט כאלו בקיץ). עונת החורף (תחילת דצמבר עד סוף מרץ) היא מועד מאוד מבוקש ביער השחור – בעיקר לתיירות סקי, אך לא בקרב ישראלים לרוב (וחבל…)

טיטיזה נוישטאדט מזג אויר מעודכן

אז מה לובשים? בגדול זה תלוי מתי החלטתם לנסוע ואיזה סוג טיול תעשו. בפועל – בחורף היערכו לטמפרטורות קרות ורוחות מציקות. ובקיץ היערכו גם לימים חמים מאוד, וגם ללילות קרים מאוד (כלומר הביאו איתכם גם ביגוד חם).

טמפרטורה ממוצעת בטיטיזה – במעלות צלזיוס

הטבלה מראה את הטמפרטורה הממוצעת הגבוהה והנמוכה, לפי חודשים (כלומר אם למשל יהיה ממש חם ביולי – כמה סביר שזה יהיה, או כמה קר סביר שיהיה). הרצועה שבין 2 הקווים מתארת את הממוצע הסביר.

שלושה טיפים שחשוב לזכור: 1. סיכוי סביר בהחלט שהטמפרטורה בפועל תחרוג מהקווים! ולכן קחו זאת מראש בחשבון. 2. במקומות גבוהים, למשל הר פלדברג או בלכן – קר יותר (בערך במעלה אחת לכל 100 מטר). 3. בלילות קר בהרבה מאשר בימים.

Average min and max temperatures in Titisee-Neustadt, Germany

מספר ימי גשם בממוצע – טיטיזה

הטבלה מראה את מספר הימים הצפויים בהם יהיה לכם גשם במהלך הטיול ביער השחורישר תראו שיש גשם כל השנה 🙂, אז הביאו איתכם מעילי גשם ואף מטריות, ובעיקר תכננו לכם חלופות לימי גשם (כאן למשל יש כמה הצעות טובות).

Average rainy days (rain/snow) in Titisee-Neustadt, Germany

עוד מידע חשוב לתכנון הטיול אפשר למצוא כאן במדריך לתכנון טיול ליער השחור…

או כאן בעמוד המידע והטיפים…

למה ליהנות לבד?
  Subscribe  
Notify of