מזג אוויר ביער השחור – תחזית וממוצעים שנתיים

מזג האוויר ביער השחור הוא אירופאי מובהק, כלומר הרבה גשם, ורוב השנה קר מאשר אצלנו בארץ.
בניגוד למשל לפריז שבה אפשר לבקר כל השנה – לדעתנו העונות הטובות ביותר לביקור ביער הן האביב (מאי-יוני), והסתיו (ספטמבר עד אמצע אוקטובר).


קיץ וחורף

בדומה לארץ, עונות הקיץ והחורף ביער הן סביב אותם החודשים.
הקיץ שהיא העונה הפופולרית ביותר ביער השחור (יולי-אוגוסט) – היא גם בד"כ עונה נוחה לביקור, אם כי האיזור בדרך כלל מלא יותר בתיירים (כמו בכל העולם…).
בנוסף שימו לב שיכולים להיות ימים מאוד חמים למרות שמדובר במרכז אירופה! אך יכול עדיין להיות קר בערבים ולכן יש להגיע עם לבוש מתאים.

עונת החורף (תחילת דצמבר עד סוף מרץ) היא מועד מאוד מבוקש ביער השחור – בעיקר לתיירות סקי, ובשנים האחרונות גם התייר הישראלי גילה את יתרונות חופשת החורף ביער השחור: שלג, קצת סקי, מרחצאות ואטרקציות מקורות, מסעדות, קצת שופינג, תצפיות נוף ואפילו מעט טיולים רגליים (קלים).

טיטיזה נוישטאדט מזג אויר מעודכן

גשם גשם

בכל חודשי השנה יש גשם ביער השחור, וברובם בין 15 ל-20 כאלו. כלומר שעליכם לקחת בחשבון גם ימי גשם בטיול שלכם. שאו עליכם תמיד גרביים להחלפה וכדאי גם מטריות או מעילי גשם דקים.


ומה לובשים? אילו בגדים להביא?

בגדול זה תלוי מתי החלטתם לנסוע ואיזה סוג טיול תעשו. בפועל – בחורף היערכו לטמפרטורות קרות ורוחות מציקות. ובקיץ היערכו גם לימים חמים מאוד, וגם ללילות קרים (כלומר הביאו איתכם גם ביגוד חם).


אפליקציות ואתרים לתחזית מזג אויר ביער השחור

יש המון אתרים ואפליקציות ורובן משתמשות באותו המידע ורק מציגות אותו באופן שונה.
כמה מהידועים הם:
Accuweather.com שנותנת תחזית מאוד מפורטת ברמת החלקים השונים ביום.
Wetter.de הגרמנית.
Wetter24.de הגרמנית.

טמפרטורה ממוצעת בטיטיזה – מעלות צלזיוס

הטבלה מראה את הטמפרטורה הממוצעת הגבוהה והנמוכה, לפי חודשים (כלומר אם למשל יהיה ממש חם ביולי – כמה סביר שזה יהיה, או כמה קר סביר שיהיה). הרצועה שבין 2 הקווים מתארת את הממוצע הסביר.

שלושה טיפים שחשוב לזכור: 1. סיכוי סביר בהחלט שהטמפרטורה בפועל תחרוג מהקווים! ולכן קחו זאת מראש בחשבון. 2. במקומות גבוהים, למשל הר פלדברג או בלכן – קר יותר (בערך במעלה אחת לכל 100 מטר). 3. בלילות קר בהרבה מאשר בימים.

Average min and max temperatures in Titisee-Neustadt, Germany

מספר ימי גשם בממוצע – טיטיזה

הטבלה מראה את מספר הימים הצפויים בהם יהיה לכם גשם במהלך הטיול ביער השחורישר תראו שיש גשם כל השנה 🙂, אז הביאו איתכם מעילי גשם ואף מטריות, ובעיקר תכננו לכם חלופות לימי גשם (כאן למשל יש כמה הצעות טובות).

Average rainy days (rain/snow) in Titisee-Neustadt, Germany

עוד מידע חשוב לתכנון הטיול אפשר למצוא כאן במדריך לתכנון טיול ליער השחור…

או כאן בעמוד המידע והטיפים…

  Subscribe  
Notify of