היער השחור בלבן | חופשת סקי בפלדברג שביער השחור

♦ נושאים שמוזכרים בפוסט ♦

הייתה לנו התלבטות האם נבלה את חופשת הסקי שלנו השנה – ביער השחור בפלדברג, או באחד מהאתרים באלפים הצרפתיים או בשווייץ. לבסוף עלות הטיסה הזולה לבאזל והידיעה שגם עלות הדירה לא תהיה גבוהה היא זו שהכריעה.

סקי הוא ספורט חורף מקובל ונפוץ באירופה אך במחוזותינו פחות… אם הייתם שואלים אותי לפני כמה שנים טובות האם יש סיכוי שאעשה סקי הייתי אומרת בוודאות שלא :-)…

טיסות, רכב, לינה

בפלדברג היינו כבר לפני שש שנים בחורף כאשר הילדים התנסו בשני שיעורי סקי ביום בודד…. אני לא חשבתי שאתנסה בזה… והנה זו חופשת הסקי השלישית שלי, אמנם עדיין ברמת מתחילים אבל גולשת.
לטיול הנוכחי נסענו שתי משפחות – האחת שכבר עשתה סקי בעבר והשנייה שזו הפעם הראשונה שלה.

טיסות לבאזל (למידע נוסף…) עם חברת איזיג'ט – טיסות מצוינות (מבחינת שעות נחות יותר בהלוך ופחות בחזור), זולות באופן יחסי. הטיסות הוזמנו כשלושה חודשים לפני הנסיעה. העלות – כ100 יורו לכרטיס כולל שתי מזוודות גדולות לחמישה אנשים.

רכב שכור – מהצד השווייצרי – וולוו סטיישן כולל צמיגי חורף ושרשראות. הרכב הוזמן דרך אופרן (מידע נוסף…) כולל ביטול השתתפות עצמית. הספק – יורופקאר.

דירות – דירות מקסימות בעיירה הינטרזרטן. דירות חדשות, מאובזרות, מחוממות וכוללות חניה מקורה. היה לנו חשוב לשכור דירה עם חניה מקורה מכיוון שלא רצינו לבזבז זמן בבוקר על גירוד קרח מהשמשות… העלות – 120 יורו ללילה.
קישור לאתר של הדירות… הדירות נמצאו דרך בוקינג אבל הוזמנו ישירות מהאתר של בעלי הדירות, המחיר היה מעט זול יותר מבוקינג. כ30% מהסכום לדירות הורד מכרטיס האשראי בעת ההזמנה והשאר כשבוע לפני הגעתנו.

אתר הסקי בפלדברג – מידע על שיעורים ועוד

הזמנת ציוד – בפלדברג יש מספר בתי ספר לסקי. אנחנו הזמנו את שיעורי הסקי והציוד דרך בית הספר לסקי Thoma : http://www.feldberg-skischule.de/ ישנם שני בתי ספר לסקי של , Thoma (סמל אדום וסמל צהוב), אנחנו בחרנו באדום. באתר שלהם ניתן לשכור את כל ציוד הסקי כולל קסדות וכן להזמין את שיעורי הסקי. כדאי להזמין מראש. על הציוד ניתן לשלם באשראי במקום, על שיעורי הסקי חייבים לשלם במזומן במקום.
ביום בו מגיעים לשכור את הציוד רצוי להגיע מוקדם, אף כי השירות מהיר יחסית ואדיב.

שיעורי סקי – שיעורים לקבוצות מתקיימים בשעות 10:00 עד 12:00 ו-13:30 עד 15:30. בשיעור נוכחים 6-10 אנשים. שיעורים פרטיים – מתקיימים בשעות 9:00 עד 10:00 ו12:00 עד 13:00. המדריכים דוברי גרמנית, אנגלית וחלקם גם צרפתית. בכל מקרה הלימוד בסקי מבוסס על חיקוי כך שלא צריך לדבר יותר מדי. בני הקטן היה בשיעור שכולם בו היו דוברי גרמנית והסתדר מצוין.
ביומיים הראשונים לקחנו שני שיעורי סקי קבוצתיים בכל יום (כל אחד לפי רמתו, יש לקחת בחשבון שזה מאוד מעייף…). בימים הבאים לקחנו שיעור משפחתי אחד בכל יום ובשאר הזמן גלשנו עצמאית. בשיעור משפחתי יש לקחת בחשבון שהרמה תהיה לפי רמתו של התלמיד הפחות טוב – במקרה שלנו זו הייתי אני 🙂 , בכל זאת החוויה המשפחתית נפלאה והשיעורים המשפחתיים אפשרו לנו לשפר כל אחד את טכניקת הגלישה שלו וכן להתנסות במסלולים מעט יותר מאתגרים.

חניה – אם מגיעים בבוקר בשעה מוקדמת ניתן למצוא חניה בחינם או בעלות של 10 יורו ליום ממש בסמוך לביה"ס לסקי. אם מגיעים מאוחר יותר חונים בחניה מקורה גדולה (יש שילוט) ונוסעים בשאטלים אל מספר נקודות באתר הסקי.
בימים שבת וראשון האתר מלא מאוד ולכן בימים אלו מומלץ להגיע מאוד מוקדם עוד יותר (קשה יותר למצוא חניה בימים אלו). אנחנו גלשנו בימים שישי ושבת. ביום ראשון ויתרנו על הגעה לאתר (גם מזג האוויר היה פחות טוב) וחזרנו לגלוש בימים שני, שלישי ורביעי.
אתר הפלדברג מאוד ידידותי למתחילים, יש מספר מגוון של מסלולים כחולים וכן אדומים יחסית קלים (הבנים שלי גלשו אותם בקלות). ישנם גם מסלולים שחורים למתקדמים.

סקי פס – כאשר מגיעים לאתר יש אופציה לקנות סקי פס או כרטיס נקודות. מי שמחזיק בכרטיס האדום של היער השחור מקבל את הסקי פס בחינם (שווה). גולשים מתחילים אינם זקוקים בתחילה לכרטיס סקי פס מפני שהמדרונות למתחילים אינם כוללים עליה במעלית או גונדולה.
עלות סקי פס למבוגר לחמישה ימים 175 יורו
עלות סקי פס לילד לחמישה ימים 115 יורו
אני קניתי כרטיס נקודות ולאחר מכן סקי פס והעלות הייתה בסופו של דבר 160 יורו

אוכל – אנחנו אכלנו ארוחת בוקר בדירה, הכנו סנדוויצ'ים למהלך היום. באתר ישנן מספר מסעדות. קנינו בעיקר שתיה חמה – כ3 יורו. ארוחות צהריים מדי פעם – מנה עיקרית 9.50-10 יורו, מרק 5.50 יורו…
אנחנו הגענו בכל יום מוקדם מאוד לאתר, גם בכדי למצוא חניה קרובה וגם מפני שהיה לנו שיעור בשעה 9:00. בילינו את כל היום באתר הסקי ועזבנו בסביבות 16:30 עם סגירת המעליות והגונדולות. את הציוד לקחנו עימנו באוטו. בבניין הדירות שלנו היה גם חדר לאחסון ציוד הסקי.
היו לנו מחשבות מוקדמות להגיע גם לבאדפרדייס אבל התעייפנו מספיק מהסקי. בכל יום עברנו בסופר Edeka schmidts market, סופר ענקי ומגוון. באחד מהימים יצאנו מוקדם יותר מאתר הסקי ונסענו אל פרייבורג לקצת קניות.

היה לנו טיול מדהים ונהדר, תודה למי שקרא!!!


התוכן בעמוד זה הועלה נכתב באדיבות רבה על-ידי גולשי האתר למטרת שיתוף החומר ועזרה למטיילים אחרים.
ייתכן וסביר כי במהלך הזמן השתנו שעות פתיחה, מחירים ופרטי מידע אחרים, ועל הקורא לבדוק אותם לפני השימוש בהם.
השימוש במידע מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר.
לשליחת סיפור הטיול שלכם לחצו כאן.
טיול נעים!
  Subscribe  
Notify of