טיטיזה | Titisee – חלקת גן עדן בדרום היער השחור

אגם טיטי (בגרמנית – טיטיזה) הוא מנקודות הנוף היפות ביותר באזור היער השחור, ואתר חובה במהלך שהות בחלק הדרומי של היער. זהו אגם קרחוני אשר נוצר לפני זמן רב מקרחון אשר גלש מטה מהר פלדברג. הוא משתרע על פני שטח של כ-1.07 ק"מ. האורך המקסימלי שלו הוא כ-1.87 ק"מ, רוחבו המקסימלי 750 מטרים והעומק המקסימלי הוא 20 מטרים. על שפת האגם שוכנת עיירה בשם Titisee (חלק מצמד העיירות Titisee-Neustadt) אשר מהווה מוקד תיירותי גדול, יש בה מגוון מקומות לינה, טיילות יפות, לשכת תיירות ושירותים נוספים.למרות שהאגם אינו גדול מדי, תמצאו בו מספיק אטרקציות. אופציה פופולארית היא לצאת לשייט מאורגן בן כחצי שעה בסירה גדולה (כל הסירות באגם משתמשות במנועים חשמליים, משיקולים אקולוגיים), שמתאים לזוגות רומנטיים ולמשפחות במיוחד. אופציות אחרות הן לשכור סירות פדלים או מנוע לשייט עצמאי. יש חברות שמציעות אטרקציות "אקסטרים" מדליקות, כמו סירת פדלים שבקצה שלה יש מגלשה קטנה, או אבוב שמתאים לבני כל המשפחה.

מי שרוצה לחקור את סביבת האגם, יוכל ללכת על הטיילת היפה או אפילו לבחור במסלול המקיף את האגם כולו – בשני המקרים הוא צפוי להיתקל בלא מעט ברווזים וברבורים, אותם הילדים ישמחו להאכיל. באחד מצדי הטיילת יש הרבה מסעדות וחנויות בהן ניתן להעביר את הזמן, כשהתפאורה כמובן עוצרת נשימה. אופציה אחרת, שגם היא מתאימה מאד למשפחות עם ילדים, היא לצאת לנסיעה של כשעה ברכבת הנוף. מול האגם, ובסמוך לחניון הרכבת (ראו בהמשך), נמצא פארק החבלים המומלץ Action Forest. זהו פארק מצוין המציע חמישה מסלולים בדרגות קושי שונות.

גילאים: אגם טיטיזי נחשב לאתר חובה למבקרים ביער השחור, והוא מתאים לכן לכל הרכב מטיילים: מבוגרים וילדים כאחד. את הפעילויות שעושים באגם עצמו רצוי מן הסתם להתאים למאפייני המבקרים, גילם והרצונות שלהם. 

שעות פתיחה: לאגם ניתן להגיע בכל עת. מי שרוצה להיכנס למים בחוף רחצה מסודר, יוכל לעשות זאת בין השעות 9:00 ל-19:00 בעונת הרחצה. החוף נמצא מרחק לא גדול מדי מהטיילת, בכיוון דרום מערב. 

מזג אוויר והוראות כלליות: אגם טיטיזי מן הסתם מזמין אנשים לבקר בו בעיקר בחודשי הקיץ, גם אם מבחינה טכנית ניתן לעשות זאת בכל ימות השנה. המים בו קרים יחסית, כך שברוב ימות השנה לא בטוח שטבילה בו תהיה דבר פשוט. המגיעים לאגם בחלקו השני של חודש אוגוסט ייהנו ממופע אורות הנערך על גדות האגם בערבים, וגם ממתקני שעשועים (ביניהם גלגל ענק שמשקיף לכל היופי הזה). בחורף הביקור באגם הופך למומלץ בזכות העובדה שחלקים שונים בו הופכים למשטחי החלקה על הקרח. לפניכם המיקום של אגם טיטיזי ב-Google Maps. 

כרטיסי הנחה: כדי להתרשם מהאגם לא צריך לשלם (למעט על חניה…) וגם אם אין לכם כרטיסי הנחות – יש טיילת נעימה ומסלולי טיול מסביב. בכל מקרה בכרטיס היער השחור יש פעילות גלשן סאפ | SUP, ובכרטיס היער השחור הגבוה (המכונה "האדום") יש גם גלשן סאפ, גם שייט בסירה, מעליות סקי, ועוד אפשרויות שונות (חפשו TITISEE ברשימת האטרקציות של הכרטיס האדום…

הגעה: הנסיעה לאגם פשוטה יחסית מאזור דרום היער השחור, כשרבים בוחרים בו להיות נקודת המוצא שלהם לטיולי הכוכב. כשמגיעים לסביבת האגם מומלץ לחנות בחניון של תחנת הרכבת, אשר הטיילת נמצאת מרחק הליכה קצר ממנו. אופציה אחרת, שלרוב מעט יקרה יותר, היא להחנות את הרכב בחניה בתשלום ברחובות הנמצאים סביב האגם. 

> מחפשים מקום לינה באיזור אגם טיטיזה המקסים? תוכלו למצוא מספר רב של הצעות כאן…  

  Subscribe  
Notify of