מגלשות הרים טודנאו – ירוק במהירות גבוהה!

מגלשות ההרים בטודנאו, Hasenhorn Coaster, הן מהאטרקציות המשפחתיות המובילות של דרום היער השחור. העיקרון כאן דומה למגלשות הרים אחרות בתחומי היער: עולים על מעין מזחלת וגולשים במורד ההר, במסלול מפותל בלב נופים מרהיבים. המגלשות בטודנאו כוללות "טוויסט" מסוים: כאן המגלשות עוברות בלב היער ויורדות אל נחל הנמצא בעמק קטנטן.

יש לציין כי המגלשות של טודנאו נחשבות למעט "אקסטרימיות" יותר ממגלשות הרים אחרות ביער השחור, למשל המגלשות הפופולאריות של גוטאך. הן מפותלות, משופעות ודי ארוכות – המסלול שלהן נמשך כשלושה ק"מ. המהירות תלויה באדם הגולש, ובעיקר בחוויה שהוא רוצה לקבל. הנה למשל הנסיעה של מישהו שלא השתמש בברקסים:

גם מי שלא רוצה לגלוש במורדות ההרים יוכל למצוא כאן דברים לעשות. ניתן לשבת בבית הקפה החביב בכניסה לאתר, לעלות ברכבל לנקודת ההתחלה של המסלול וללכת משם לטיול רגלי במגוון מסלולים. אולי לקפוץ למגדל התצפית הסמוך או למסעדת ראש ההר שנמצאת ממש ליד הרכבל. או כמובן לרדת מההר ברגל או שוב ברכבל (הנוף המרהיב מובטח)..

גילאים: האטרקציה מיועדת לילדים מגיל שלוש ומעלה (עד גיל שלוש אין רשות לעלות על המגלשה), ורוב הילדים ימצאו אותה מהנה במיוחד. כאמור, עד גיל שמונה אפשר לעלות רק עם מבוגר, וכך גם במקרה ילדים שגובהם 1.40 מטר ומטה. ניתן לעלות עם עגלת תינוק עד לראש הרכבל.

שעות פעילות: משתנה לאורך השנה. שעות הפתיחה הן 10:00-16:00, אבל בחלק מימות השנה הוא המגלשה פתוחה רק בסופי שבוע. במזג האוויר בעייתי (רוחות וכדומה) האתר עלול להיות סגור.

הערה חשובה: התורים בדרך לגלישה הנכספת עלולים להיות ארוכים, בעיקר באמצע היום (יש תור הן לרכבל והן למגלשה). מומלץ לתזמן לכן את הביקור לשעות הביקור. בסופי שבוע ובחגים מקומיים העומס עלול להיות גבוה יותר.

מזג אוויר והערות כלליות: מתאים לימי שמש ולימים נעימים. כאמור, בחודשים הקרים של השנה האתר עלול להיות סגור.

לפניכם נקודת הציון של המפה ב-Google Maps.

מחירים: יש סוגי כרטיסים שונים, עם מחירים שונים. החל מכ-5-6 יורו לנסיעה בודדת של ילדים, דרך כ-26 יורו לכרטיס ליום שלם למבוגר ועד לכרטיסיות של 10 או 20 נסיעות.
את המחירים המלאים תמצאו כאן…

כרטיסי הנחה: מי שמחזיק בכרטיס היער השחור האדום (הגבוה – Hoschchwarzwald Card), יוכל לגלוש בחינם. הכרטיס מקנה עלייה וירידה אחת מהמגלשה בכל יום.

הגעה: יש שתי דרכים עיקריות להגיע למגלשות ההרים בטודנאו ברכב. הראשונה היא בכביש המהיר A5 מקרלסרואה-באזל, והשנייה בכביש A81 בשטוטגארט-בודנסה. את ההנחיות המפורטות תמצאו באתר האינטרנט של המגלשות.

 

  Subscribe  
Notify of